طراحی و اجرای انواع پله های معلق

پله  های معلق با نام پله های شناور نیز شناخته شده هستند .

طراحی پله های معلق به گونه است تا ساختار پشتیبانی کننده راه پله را به حداقل برساند یا پنهان کند ، همین امر سبب میشود که کف پله در آنها سبک و در هوا شناور باشد.

اگر تمایل دارید که پله ها نمای بهتری و جلوه زیباتری را پیدا کنند ،  پله های شناور را بدون نرده نصب کنید.

پله های شناور در عین ساده بودن ظاهری زیبا و منحصر به فردی ایجاد میکنند .

 وقتی پله های شناور در ترکیب با یک نقشه کف باز استفاده می شود ، باعث می شود نور بیشتری به خانه شما وارد شود. به نوبه خود ، یک محیط با نور طبیعی ، هوا و آرامش بخش را ایجاد میکند .

یکی از مزیتهای بارز پله شناور قطعا  انعطاف پذیری آنها در طراحی است.

نصب به روشهای مختلف بر روی این پله ها امکان پذیر است ،که به آنها امکان می دهد در طیف گسترده ای از فضاها و اندازه اتاق ها جای بگیرند.

بیشتر بخوانیم : پله فلزی

انواع مختلف پله های شناور

 1. مستقیم یا استاندارد
 2. پله های L شکل
 3. پله های U شکل
 4. پله های کنسولی
 5. پله های معلق شیشه ای
 6. پله معلق چوبی
 7. پله معلق بتنی
 8. پله معلق آهن

برخلاف راه پله های سنتی، پله های معلق فضای بین اتاق ها را باز می کنند. آنها حتی می توانند فضاهای خانه شما را بزرگتر و گسترده تر نشان دهند.

پله شناور میتواند انتخاب مناسبی برای خانه های کوچک باشند زیرا فضای کمی را اشغال میکنند .

کف پله ها به طور معمول از چوب (راش ، بلوط ، گردو) ساخته می شوند و بسیار ضخیم هستند (80 میلی متر ، 90 میلی متر یا حتی 100 میلی متر) است .

پله معلق شیشه ای

 • کف پله های پله شیشه ای از شیشه های به هم پرس شده است.
 • با مقاومت بسیار بالا ساخته می شوند.
 • به دلیل شفافیت پله شیشه ای می تواند ،موجب روشنایی بیشتر در فضای محل کار و ویلای دوبلکس شما شود
 • با ایجاد شیار هایی در قسمت پا خور کف پله می توان مانع از لیز خوردن افراد شد.
 • چون تنها عیب پله با کف پله ی شیشه ای فقط از دست رفتن تعادل فردی است که از آن تردد می کند نرده های پله  عمدتا به ۲ صورت طراحی و اجرا می گردد. اولین نمونه ی آن نرده شیشه ای و دومین نمونه آن نرده کابلی پله می باشد .

پله معلق چوبی

برای مخفی کردن شاسی پله های چوبی به حداقل فضای ۲۰ سانتی متری نیاز می باشد.

 این شاسی آهنی به صورت باکس و کف پله های، پله در کارگاه پله سازی طراحی و ساخته می شوند. سپس در محل پروژه مونتاژ و نصب می شود بعد از پایان مخفی سازی ، شاسی پله کف پله های چوبی بر روی پله نصب می شوند و اما موضوع حائز اهمیت این که ما پله تمام چوب نداریم .بلکه پله چوبی فقط کاور چوب می باشد.

یعنی شاسی فلزی این مدل از پله و کف پله ها تماما با چوب کاور می شود. به طوری که دیگر شما فلز و آهنی در این پله با چشم نمی بینید.

 بعضی از کارفرمایان عزیز با دیدن عکس های تکمیل شده یا هر پله ی دیگری از جمله پله گرد چوبی یا پله پیچ چوبی بر این باورند، که این مدل از راه پله ها تماما با چوب ساخته شده اند. بلکه این تصور نادرست می باشد. این راه پله ها از جنس فلز می باشد فقط با چوب کاور شده اند .

پله معلق آهنی

پله معلق آهنی یعنی در کل هیچ گونه روکش یا کاوری در ساخت را پله معلق به کار برده نشود.پس کف پله های آن را می توانیم.برای زیبایی بیشتر به صورت باکس های آهنی تولید کنیم.و با کمی سلیقه در رنگ کاری کف پله ها بهترین مدل را از پله معلق در اختیار خود داشته باشیم.همین طور که گفتم این باکس آهنی کف پله باید توخالی و سبک وزن باشد.به حدی که تحمل وزن انسان را داشته باشد.نه بیشتر چون وزن زیاد خود سازه پله معلق می تواند. به خودش ضربه بزند.و کاملا برعکس عمل کند.

قیمت پله معلق

با توجه به گستردگی تنوع در نحوه اجرا و متریال به کار رفته برای ساخت نمی توان قیمت واحد و یکپارچه ای برای این راه پله در نظر داشت

قیمت پله های معلق را از طریق دیدن طرح مورد نظر شما ، بعد از محاسبات قیمتی و متریال و طرح و مدل به کار رفته قیمت درست و بدون هیچ کم و کاستی به کارفرما گفته خواهد شد.بدون اینکه در ادامه مرحله ساخت کیفیت متریال را تغییر دهیم.یا اینکه قیمت تعیین شده.را بالا ببریم.

از طرف دیگر هزینه اجرای پله معلق دوبلکس به نوع متریال مصرفی، کیفیت، طرح راه پله معلق ، تعداد کف پله، ابعاد راه پله و اجرت اجرا وابسته است.

هرچه طرح اجرایی پله های معلق پیچیده تر باشد، هزینه اجرا نیز افزایش خواهد یافت.

مجموعه متال استرز یکی از بهترین طراحان و سازندگان انواع پله های مارپیچ،پله کمجا دوبلکس ،پله معلق ، پله تک شاسی ،پله راه پله ،پله پیچ،پله پیچ ورق اسپیرال ،پله فلزی ، پله دوبلکس ، پله گرد و … است که با بیش از ۱۰ سال سابقه درخشان در زمینه طراحی و تولید پله فعالیت دارد.
این مجموعه با به کارگیری بهترین متریال و توسط برترین مهندسان آماده طراحی، به ساخت و اجرای سازه های فلزی می پردازد. شایان ذکر است که کلیه محصولات و خدمات شرکت متال استرز با بالاترین کیفیت و قیمت مناسب و کاملاً اقتصادی در اختیار شما مخاطبین عزیز قرار خواهد گرفت.

جهت دریافت مشاوره رایگان و اطلاعات بیشتر برای ساخت، طراحی و اجرای انواع پله های مدرن در سراسر ایران با ما در ارتباط باشید.

 

ارتباط با ما

09124345700

09194842718

۰۲۱۵۵۲۹۳۳۶۸
لطفاً برای تکمیل این فرم، جاوا اسکریپت را در مرورگر خود فعال کنید.
بازگشت به لیست