درباره ی پله گرد یا پله پیچ

درباره ی پله پیچ فلزی یا پله گرد

پله مستقیم یا straight stairs


 


پلکان مستقیم چیست؟

پله‌های مستقیم بدون هیچ تغییری در جهت قرار دارند. آن‌ها قطعا یکی از معمول‌ترین انواع پله‌ها هستند که در هر دو املاک مسکونی و تجاری یافت می‌شوند. در زیر نمونه‌هایی از پله‌های شناور مستقیم با انواع مختلفی از سبک‌های استرینگر، انواع نرده و انواع چوب ساخته شده‌است. پلکان مستقیم با یک نقطه ی سقل مرکزی چیست؟در پروازهای طولانی از پله‌ها، یک فرود برای شکستن پرواز وارد می‌شود. کده‌ای ساختمان به این کار برای ارتفاع طبقات بالاتر از ۱۲ پا نیاز دارند. به خصوص در ساختمان‌های تجاری، پلکان مستقیم اغلب دارای سکوهای نیمه راه بالا رفتن از پله‌ها هستند.


 


 stair landing

 


مزایای پله‌ها (پله های مستقیم): پلکان مستقیم به سمت بالا و پایین رفتن و پایین رفتن / پایین رفتن و همانطور که ما در این صنعت می‌گوییم تمایل دارند.آن‌ها معمولا راحت‌ترین راه برای ساختن هستند، با این حال، این بستگی زیادی به سطح جزئیات طراحی دارد.پله‌ها فقط باید در بالا و پایین متصل شوند (هیچ ساختار پشتیبانی میانی لازم نیست).آن‌ها به خاطر سادگی ذاتی خود به خوبی با خانه‌های طراحی مینیمالیستی کار می‌کنند.با انتخاب treads های نازک‌تر، risers باز و ورقه‌های فلزی نازک، پلکان مستقیم می‌تواند نسبت به انواع دیگر پلکان‌ها شفاف‌تر ساخته شود و مانع از عبور کم‌تر از دید آن شود.اگر تعداد of زیر ۱۶ باشد یا ارتفاع عمودی کلی کم‌تر از ۱۲ فوت باشد، فرود نیازی نیست.ساختن نرده‌ها و handrails برای پلکان مستقیم نسبتا آسان استاندازه‌گیری نرده‌ها برای پلکان مستقیم ساده‌تر از دیگر طراحی‌های پلکان است. معایب پله‌ها (پله های مستقیم):

پلکان مستقیم از مقدار مناسبی از فضای خطی استفاده می‌کند که باید برای طراحی شما برنامه‌ریزی شود.برخی از دیگر انواع پلکان مانع حریم خصوصی بین طبقات خانه شما می‌شوند. پلکان مستقیم این حریم خصوصی را پیشنهاد نمی‌کند.یک پله در ارتفاع ۱۲ فوتی به یک فرود نیاز دارد تا محدوده را بشکند. افزودن یک فرود فضای بسیار بیشتری را مورد استفاده قرار خواهد داد و بنابراین این نوع پله‌ها به ندرت در ساخت مسکونی مورد استفاده قرار می‌گیرند. شما این موارد را بیشتر در ساختمان‌های تجاری بزرگ خواهید دید.  ۵. مارپیچ پله‌های مارپیچ


پلکان مارپیچی چه هستند؟پله‌های مارپیچ از یک قوس مارپیچ پیروی می‌کنند. آن‌ها معمولا طراحی بسیار فشرده دارند و the اطراف یک قطب مرکزی انعکاس می‌یابد.Illustration of spiral stairsمزایای پله‌های مارپیچی (Spiral): (پله گرد فلزی)


یکی از مزایای کلیدی پلکان مارپیچی یا پله گرد تراکم آن‌ها است. آن‌ها در عرشه جلویی ساحل بسیار محبوب هستند، جایی که فضا در جایگاه ویژه‌ای قرار دارد. آن‌ها همچنین به طور گسترده در طبقات بالای شهر به دلایل مشابه استفاده می‌شوند.پلکان مارپیچ یا پله گرد می‌تواند جذاب باشد و تنوع زیادی در سبک‌های نرده وجود دارد که می‌تواند تاثیر عمده‌ای بر روی ظاهر کلی پله داشته باشد.از آنجا که قطب مرکزی و فرود معمولا حمایت ساختاری برای پله‌ها را فراهم می‌کنند، آن‌ها زیاد به روش ساختارهای پشتیبانی اضافی نیاز ندارند و نصب آسان‌تر از بسیاری از انواع دیگر پله‌ها هستند. معایب پلکان مارپیچی (Spiral): (پله گرد فلزی)
عبور از پلکان مارپیچ پله گرد نسبت به انواع دیگر پلکان‌ها مشکل تر است. به همین دلیل است که کدها اجازه نمی‌دهند که آن‌ها به عنوان دسترسی اولیه به طبقه دوم کامل یک خانه مورد استفاده قرار گیرند. همانطور که قطر خارجی بزرگ‌تر می‌شود، قابلیت راه رفتن بهتر می‌شود، بنابراین اگر فضا داشته باشید، ممکن است بخواهید کمی بزرگ‌تر به نظر بگیرید. اگر می‌توانید ۵ فوت قطر داشته باشید.حمل اشیا بزرگ از پله‌های مارپیچ دشوار است.در عین حال فقط یک نفر می‌تواند از پله‌ها بالا یا پایین برود.